Dne 18.5.2017 se v Hlavním sále Magistrátu hl. m. Prahy konala konference zaměřená na Místní Agendu 21 a Fond environmentální odbornosti (FEO). Prezentace z konference a brožury o FEO a Místní Agendě 21, vydané Ministerstvem životního prostředí, naleznete zde v přílohách.
Brožura k Fondu environmentální odbornosti (Program švýcarsko-české spolupráce).
Brožura k Fondu environmentální odbornosti (Program švýcarsko-české spolupráce).
Ministerstvo životního prostředí, které je zprostředkovatelem Fondu environmentální odbornosti, vydalo brožuru Místní Agenda 21. V rámci Fondu, který získal alokaci 2 miliony CHF z Programu švýcarsko-české spolupráce, se podařilo zrealizovat řadu přínosných a v mnoha ohledech i inovativních projektů. Celkem bylo podpořeno v rámci dvou výzev 33 projektů. Významná část těchto projektů spadá do oblasti Místní agendy 21. Brožura představuje vybrané projekty, a může tak být inspirativní pro další zájemce o tuto oblast.
Ve dnech 12.-20. srpna 2016 se ve středisku ekologické výchovy Kaprálův mlýn a jeho okolí koná Letní škole interpretace, kterou pořádá SIMID – Sdružení pro interpretaci místního dědictví ČR ve spolupráci s přední evropskou organizací v oboru interpretace – Interpret Europe. Akce je určena především stávajícím průvodcům k získání dalších zkušeností a mezinárodního osvědčení Interpret Europe CIG/CIGT (Certified Interpretive Guide/ Certified Interpretive Guide Trainer).
Dne 30. června 2016 zahajuje Centrum pro středoevropskou architekturu (CCEA) pod Negrelliho viaduktem, mezi Sokolovskou a Křižíkovou ulicí, Praha - Karlín akci Léto pod viaduktem. Cílem akce je představit veřejnosti potenciál tohoto prostoru a vést debatu o jeho budoucí podobě.
Ve dnech 21.-22.června 2016 pořádá Sdružení pro interpretaci místního dědictví České republiky v obci Jince (Středočeský kraj) dvoudenní setkání týkající se plánování interpretace v CHKO. Akce je určena pracovníkům Správy CHKO Brdy a RP Střední Čechy, kolegům z ochrany přírody podílejícím se na přípravě interpretačních plánů.
Dne 1. března 2016 se v Národním zemědělském muzeu v Praze 7 – Holešovicích koná konference Hodnocení rozvoje obcí, měst a regionů. Tato konference pro zástupce veřejné zprávy, místních akčních skupin (MAS), vědeckých institucí, vysokých škol a neziskových organizací, na které vystoupí čeští a švýcarští experti, má za cíl představit indikátory a další nástroje hodnocení udržitelného rozvoje na národní, regionální a místní úrovni. Účast na konferenci je bezplatná.
Dne 24.2.2016 se v zasedací místnosti radnice v Jablonném v Podještědí koná pracovní setkání nositelů ekologické výchovy, vzdělání a osvěty v Libereckém kraji. Budou zde představeny a distribuovány sady nově vytvořených vzdělávacích a osvětových materiálů. Účastníci budou rovněž mít možnost navštívit Mokřady Jablonné. Účast na akci je bezplatná. Další informace naleznete v přiložené pozvánce.
Dne 25. ledna 2016 se koná v sále kina v Jilemnici od 17 hodin veřejné projednání nových rozvojových dokumentů – Celkové urbanistické vize města Jilemnice a Urbanistické studie panelového sídliště Spořilov. Účast na akci je bezplatná.
Dne 23. února 2016 se v budově Magistrátu hlavního města Prahy, Mariánské náměstí 2, Praha 1, uskuteční 2. ročník Mezinárodní konference o hospodaření se srážkovými vodami v zastavěných oblastech. Pozvaní mluvčí z Německa, Slovenska a České republiky vás inspirují projekty, které se věnují odvodnění jednotlivých objektů, koncepcím pro celá města i strategiím pro celé regiony.
Dne 12. ledna 2016 se od 14 hodin v klubovně Městské knihovny Prachatice koná seminář pro veřejnost - Bioodpad a kompostování. Akce je pořádána v rámci projektu Bioodpad řešíme společně, který získal grant z Fondu environmentální odbornosti Programu švýcarsko-české spolupráce.
Dne 1. prosince 2015 se v Praze, v Kaiserštejnském paláci, uskuteční 22. Konference Národní sítě Zdravých měst ČR. Konference se zaměří na sdílení osvědčených postupů v obcích, městech a regionech a na témata související s kvalitou úřadů, udržitelným rozvojem, zapojováním veřejnosti, plánováním a řízením a s mezinárodní spoluprací.
V přírodním a kulturně-historickém areálu Parku Rochus (Uherské Hradiště) se dne 24.10. koná další zajímavá akce pro děti i dospělé. Více informací ...
Dne 24. listopadu 2015 proběhne v Jablonném v Podještědí, v prostorách zámku Nový Falkenburk, veřejné setkání s diskusí o tom jak dál pečovat o lokalitu Mokřady Jablonné. Akce je jednou z aktivit projektu „Mokřady ve městě: budoucnost rozvíjíme společně“, který obdržel grant ve výši 1 704 135 Kč z Fondu environmentální odbornosti.
V přírodním a kulturně-historickém areálu Parku Rochus se dne 26.9.2015 a 3.10.2015 konají zajímavé akce pro veřejnost. Jedná se o aktivity projektu Společně k udržitelnému rozvoji II, který získal grant z Programu švýcarsko-české spolupráce, Fondu environmentální odbornosti. Více informací o akcích v přiložené pozvánce.
V rámci projektu „Počítáme s vodou II“, který získal grant z Fondu environmentální odbornosti proběhne dne 8.10.2015 v Praze v budově Ministerstva životního prostředí seminář Hospodaření s vodou – zákonná povinnost a podmínka udržitelného rozvoje měst.
Dne 26.3. 2015 se v Praze konala mezinárodní konference „Počítáme s vodou“ o hospodaření se srážkovými vodami v zastavěných oblastech. Konference se zúčastnilo celkem 150 účastníků, především zástupců státní správy, projektantů, studentů a zástupců neziskových organizací. Mezi vystupujícími lektory byli i zahraniční hosté ze Švýcarska a Německa.
Realizátoři projektu Společně k udržitelnému rozvoji II, který je podpořen z Fondu environmentální odbornosti Programu švýcarsko-české spolupráce, Vás zvou na akce pro veřejnost, které budou probíhat od března do prosince 2015.
Dne 5. 6. 2014 vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí jako zprostředkovatel Fondu environmentální odbornosti II. výzvu k předkládání žádostí o grant z Fondu environmentální odbornosti Programu švýcarsko-české spolupráce.